8. kolo: FK ZAHÁJÍ - SK VAPLAST 8:5 (5:1)

25.11.2015 23:19

Opět se potvrdilo, že zápasy v Týně n. Vlt. nám nesedí. A ač máme letos hodně široký kádr, do Týna nás opět jelo málo! Nic z toho neomlouvá tragický první poločas, který jsme prohráli 1:5. Druhý poločas byl již o dost lepší a vyhráli jsme ho 4:3, což ale na body nestačilo.

První minuty přitom nebyly špatné, vypracovali jsme si dvě tutovky, bohužel je neproměnili a domácí se začali dostávat do tempa. Nutno říct, že se výborně pohybovali, skvěle kombinovali a většinu gólů dali po "bagu" do prázdné brány. Již třetí gólman Mlýnek Du., zaskakující za absentující naše brankáře, s tím těžko mohl něco dělat. My jim v tom ale výrazně pomohli velmi špatnými přihrávkami a malým pohybem. Brzy to tedy bylo 4:0 pro domácí. Až pak hned z rozehrávky po obdrženém gólu tradičně pěkně zakombinovali mladíci Mlýnek Da. a Kándl, který zkušeně akci zakončil. Domácí ještě do poločasu přidali jeden gól a do šaten se šlo za stavu 5:1 pro domácí.

Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu jako poločas první. Brzy to bylo 1:6. Pak mladíci udělali závar před domácí brankou, Kándl se z úhlu snažil prostřelit gólmana a vyražený míč uklidil do branky Stehlík D. Domácí ale znovu kontrovali na 7:2. Až za tohoto stavu jsme se probudili. Během dvou minut se prosadil střelou do šibenice Mlýnek Da. a o chvíli později uklidil do sítě dlouhou přihrávku skluzem Petrášek. Mladíci skvěle podporovaní Koritarem brzy snížili už na 7:5, když z úhlu dokázal kanonýr Mlýnek Da. protlačit míč do branky. Kontaktní gól visel ve vzduchu, bohužel branka padla na druhé straně a definitivně rozhodla. Zápas tedy skončil výsledkem 8:5 pro domácí.