1. kolo: HFASC - SK VAPLAST 5:4 (2:0)

24.10.2018 21:46

V prvním kole jsme se utkali s tradičním soupeřem TJ HFASC. Domáci nastoupili s notně obměněnou a posílenou sestavou a utkání mělo od začátku velmi slušné tempo. My jsme zápas odehráli v šesti hráčích, když část prvního poločasu jsme odehráli v pěti lidech. Řekl bych, že právě menší počet hráčů rozhodl toto utkání. Přeci jenom v některých důležitých okamžicích a to jak před naší bránou, tak před bránou soupeře, chyběla síla vrátit se či naběhnout si do šance. Přesto šlo o pěkné, vyrovnané utkání, kdy se dlouho prosazovali pouze domácí. Ve druhém poločasu byl již stav 3:0! V zápase nás velmi podržel Bartizal, který schytal několik střel do hlavy v tváří tvář soupeři. Poté přišly konečně naše chvíle. David Mlýnek vybojoval míč, navázal na sebe několik hráčů a uvolnil na levé straně Kándla, který bezpečně uklidil míč do odkryté branky. Chvíli poté si opět Kándl sám nadhodil míč a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2! Při tlaku domácích bleskurychle rozehrál míč Bartizal, dlouhým výhozem našel rozběhnutého Lukáše Mlýnka, který se dokázal prosadit a vyrovnat na 3:3!! Bohužel tento stav jsme neudrželi déle a domácí opět odskočili do rozhodujícího náskoku 5:3. V závěru sice ještě snížil zkušený Dušan Mlýnek střelou podél gólmana po přihrávce syna Davida Mlýnka, ale vyrovnat se již nepodařilo, i když v posledních vteřinách měl vyrovnání na kopačkách kanonýr David Mlýnek... Pěkné utkání skončilo těsnou prohrou 5:4.