1. kolo: TEX-COLOR "B" - SK VAPLAST 6:4 (2:2)

20.10.2014 07:44

Hned na úvod sezóny nás čekal soupeř z nejtěžších, bývalý Borek, nyní Tex-Color "B"! My do sezóny vstoupili s novou posilou - po Davidu Mlýnkovi další lišovskou nadějí, sedmnáctiletým Janem Kándlem. Domácí nastoupili již celkem tradičně ve čtyřech, my v šesti lidech. Zápas nabral hned od úvodních minut rychlé tempo a šance se střídaly na obou stranách. První udeřili v 11. min. domácí. O čtyři minuty později získal míč Schönkypl, rozehrál na Kándla, který prodloužil na nabíhajícího Petráška a kanonýr-veterán otevřel letošní střelecký účet Vaplastu - 1:1. Těsně před koncem poločasu padly během minuty dvě branky, na obou stranách po jedné. Nejdříve se domácí opět ujali vedení, ale vzápětí po rozehrávce Petrášek uvolnil Davida Mlýnka, který střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci - 2:2.

Prvních 10 minut druhého poločasu patřilo jednoznačně nám. Domácí jsme zmáčkli před jejich branku a zahazovali jednu vyloženější šanci za druhou. A tak, jak to bývá, jsme byli vzápětí potrestáni. Domácí se během minuty utrhli do dvoubrankového vedení. Poté jsme vrhli vše do útoku a po další pěkné kombinaci korunoval svůj velmi dobrý výkon debutují Kándl střelou podél gólmana - 3:4. Bohužel ve snaze o vyrovnání domácí trestali okénka v naší obraně a opět odskočili na rozdíl dvou gólů. V závěrečných minutách vykřesal jiskřičku naděje svým druhým gólem David Mlýnek, ale v poslední minutě skóre uzavřeli domácí a vyhráli 6:4. Přes porážku je pozitivem předvedený výkon, dobrá kombinační hra a výborný výkon gólmana Vařáka. Na první body bychom nemuseli dlouho čekat.