7. kolo: SK VAPLAST - FK ZAHÁJÍ 6:6 (3:2)

01.12.2014 21:51

V 7. kole jsme nastoupili proti mužstvu FK Zahájí, na které bychom se v případě vítězství bodově dotáhli. Začátek zápasu nám ale nevyšel a po rozebrání naší obrany skóroval už ve 2. min. Kordík do prázdné brány. Poté se hra vyrovnala, ale k zakončení jsme se ne a ne dostat. První střelu na bránu jsme vyslali až v 8. minutě! Vyrovnání přišlo v 10. min., kdy Schönkypl z přímáku prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Hned ve 14. min. se uvedl nový muž v naší sestavě Jan Koritar hezkou individuální akcí a bylo to rázem 2:1. V 21. min. kopali hosté po střetu gólmana a útočícího hráče penaltu a Kordík srovnal na 2:2. Naštěstí jsme měli okamžitou odpověď, kdy navrátilec po zranění Dušan Mlýnek ustál několik soubojů a překvapivou střelou pravačkou zvýšil na poločasových 3:2. Mimochodem šlo o 1700. gól našeho mužstva!!!

První polovina druhého poločasu nám vyšla skvěle a vytáhli jsme skóre až na 5:2. Nejdříve přihrávku Holby zužitkoval Boháč - 4:2. A poté krásnou akci po trase Mlýnek Du.-Boháč-Petrášek zakončil do prázdné branky David Mlýnek - 5:2. Neznamená to, že by techničtí hosté nebyli nebezpeční. Ale výrazně nás držel svými zákroky Vařák st.! Přesto ihned z rozehrávky po góly Da. Mlýnka snížili hosté na 5:3. O minutu později, v 45. min., po Holbově rohu skóroval elegantně patičkou F. Stehlík a vedli jsme 6:3. Do konce zbývalo 5 minut a zdálo se, že výhru bychom si měli již pohlídat. Bohužel hosté ve velkém tlaku a po našich chybách v 46. a v 49. minutě snížili na 6:5. Mezitím hosté kopali další penaltu, opět po střetu gólmana a hráče, ale tentokrát ji Kordík namířil pouze do tyče. Poté jsme si vzali oddechový čas, Zahájí odvolalo brankáře a nastoupilo s pěti lidmi v poli a v poslední vteřině nechytatelnou ranou do šibenice vybojovalo remízu. 6:6.