8. kolo: FC 30 - SK VAPLAST 6:4 (3:3)

21.12.2016 21:55

V dohrávce 8. kole jsme se utkali s mužstvem FC 30. Začátek zápasu jsme měli výborný. V 7. minutě sebral u vlastní branky míč David Mlýnek, podél lajny přeběhl celé hřiště a podél gólmana otevřel skóre. 0:1. O minutu později si dobře naběhl na Stehlíkův roh Petrášek a střelou k tyči zvýšil na 0:2. Ve 13. min. se na pravém křídle uvolnil kanonýr David Mlýnek a ranou k tyči nedal gólmanovi šanci - 0:3! Skvělý začátek. Bartizal ničil domácí střelce a vypadalo to, že bychom mohli pomýšlet z tohoto utkání na body. Snížení na 1:3 sice přišlo vzápětí, dál jsme však drželi vyrovnanou hru, ale další gól jsme bohužel nepřidali. Potrestání přišlo ke konci prvního poločasu, kdy v posledních pěti minutách dokázali domáci srovnat skóre - 3:3.

Odhodlání, se kterým jsme vstoupili do druhé půle, nám hned v první minutě nahlodal ostrostřelec Bouchal (dnes 4 góly) a strhl tak vedení na stranu domácích. O tři minuty později už to bylo o 2 góly. Jiskřičku naděje nám vykřesal David Mlýnek, když se po průniku Holby nejlépe orientoval ve vápně a snížil na rozdíl jediného gólu. 5:4. Dlouho pak kralovali brankáři na obou stranách. Vrhli jsme všechny síly do vyrovnání, chystali se na power-play, ale minutu před koncem utekl Bouchal a rozhodl utkání.

Utkání tak skončilo vítězstvím domácích 6:4, ale my se za svůj výkon stydět nemusíme.